Zaklínači

Zaklínači

Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň Vás srdečne pozýva v sobotu 4. novembra 2023 od 15:00 hod do 22:00 hod obliecť sa do strašidelných masiek a stretnúť Zaklínačov.
Počas podujatia budú sprístupnené expozície hračiek a bábkového divadla s lektorským výkladom a divadelným predstavením na motívy knihy ZAKLÍNAČ, historická expozícia, kaplnka sv. Anny, podzemné chodby aj vyhliadka z bašty.
Príďte zažiť nezabudnuteľný strašidelný večer s programom pre deti aj dospelých, zúčastnite sa sprievodu masiek alebo sa zapojte do súťaže o najlepšiu masku. Počas strašidelného večera sa môžete odfotiť na pamiatku v našom fotokútiku aj vyskúšať si výrobu keramiky na hrnčiarskom kruhu. Pozvanie na hrad prijali členovia kapely STIGÔŇ, ktorá sa špecializuje na stredoveký-folk a fantasy hudbu. Koncert inšpirovaný hrou „Zaklínač“ plný stredovekých tónov a netradičných nástrojov začne o 18:00 hod. Veľkolepý sprievod masiek do parku sv. Anny začne o 20:00 hod a vyvrcholí dynamickou ohňovou šou v podaní skupiny Eldur. Každé prítomné strašidlo sa môže zapojiť do súťaže o najlepšiu masku na podujatí. Hlasovať budú priamo návštevníci podujatia počas prehliadky masiek o 21:00 hod. V tvorivých dielňach múzea sa postaráme o strašidelnú zábavu pre deti, kde si budú môcť vytvoriť vlastné strašidielka.
Aktivita je podporená z Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru 2014-2021 a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „Podnikanie v oblasti kultúry, kultúrne dedičstvo a kultúrna spolupráca“.
Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu. Tešíme sa na Vás!