VEĽKÁ NOC NA HRADE

VEĽKÁ NOC NA HRADE

Užite si tradičné sviatky jari na hrade Modrý Kameň!

Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň Vás srdečne pozýva na podujatie „Veľká noc na hrade Modrý Kameň“. Počas sviatočných dní bude pre návštevníkov pripravený program plný zábavy, tradičných zvykov aj tvorivých aktivít.

Múzeum bude otvorené počas veľkonočných sviatkov od piatka 15. apríla do pondelka 18. apríla 2022 v čase od 9:00 do 17:00 hod s posledným vstupom o 16:00 hod.

Počas prehliadky stálych expozícií sa návštevníci dozvedia viac o histórii, tradíciách a symboloch Veľkej noci.

V jarnej tvorivej dielni si návštevníci vyskúšajú svoju kreativitu pri výrobe tradičných aj netradičných dekorácií. Naučia sa upliesť si korbáč, vyzdobiť kraslicu a z pripravených komponentov vytvoriť jarné dekorácie.

V Parku sv. Anny budú pripravené hry a jarná pátračka. Počas štyroch dní rozkvitnú v parku jarné kvety. Nájsť ich všetky bude zábava pre celú rodinu. Pátračku ukončíme v hradných podzemných chodbách, kde bude na úspešných pátračov čakať prekvapenie.

Podujatie sa uskutoční v súlade s aktuálne platnými protipandemickými opatreniami. Prosíme všetkých návštevníkov, aby ich dodržiavali a rešpektovali pokyny organizátora. Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

Veríme, že si návštevníci po návšteve hradu Modrý Kameň so sebou odnesú nielen vlastnoručne vytvorené dekorácie ale aj príjemné spomienky na deň strávený v našom múzeu. Tešíme sa na Vás!

Viac info:
Dáša Ďuríková

SNM – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň

Zámocká 1, 992 01 Modrý Kameň

dasa.durikova@snm.sk; +421 47 2454 100
www.snm.sk/mbkhwww.hradmodrykamen.sk