Veľká noc na hrade Modrý Kameň

Veľká noc na hrade Modrý Kameň

Strávte sviatočné dni na hrade Modrý Kameň!

Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň Vás srdečne pozýva na podujatie „Veľká noc na hrade Modrý Kameň“.
Múzeum bude otvorené počas veľkonočných sviatkov od piatka 29. marca do pondelka 1. apríla 2024 v čase od 9:00 do 17:00 hod s posledným vstupom o 16:00 hod.

V našej už tradičnej jarnej tvorivej dielni sa návštevníci naučia upliesť si korbáč aj vyzdobiť kraslicu. Prúty aj vajíčka na vymaľovanie pripravíme my – stačí prísť a mať chuť tvoriť.

Do nových remeselných dielní prijali pozvanie títo remeselníci:
– v piatok vyrábame jarné prekvapenie s Erikou Kováčikovou
– v sobotu zdobíme tradičné medovníčky s Ľubkou Rumpliovou
– v nedeľu si vytvoríme kraslice zdobené drôtom a slamou s Annou a Zoltánom Brezovskými.

A príde aj ludová hudba Hruška z Hrušova!

Obľúbené podujatie spestrí remeselný jarmok na nádvorí kaštieľa a o vaše chuťové poháriky a plné brušká sa postaráme v hradnej cukrárni Castanea. Otvoríme aj hradný bufet – nikto neostane smädný ani hladný.

Už teraz sa tešíme na príjemné stretnutia a krásne výrobky našich návštevníkov. Vlastnoručne vytvorené dekorácie si spolu so spomienkami si beriete domov.

Aktivita je podporená z Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru 2014-2021, Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „Podnikanie v oblasti kultúry, kultúrne dedičstvo a kultúrna spolupráca“.
Cieľom projektu HraMoKaPlus – obnova priestorov barokového kaštieľa pre tradíciu slovenského hračkárstva a bábkarstva v remeselných dielňach, výrobu a predaj regionálnych produktov je obnova kultúrneho dedičstva a aktivity a služby v historickom interiéri pre návštevníkov múzea aj pre miestnu komunitu.