Veľká noc na hrade

Veľká noc na hrade

Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň Vás srdečne pozýva na podujatie „Veľká noc na hrade Modrý Kameň“.

Múzeum bude otvorené počas veľkonočných sviatkov od piatka 7. apríla do pondelka 10. apríla 2023 v čase od 9:00 do 17:00 hod s posledným vstupom o 16:00 hod.
Počas prehliadky stálych expozícií sa návštevníci dozvedia viac nielen o hračkách a bábkovom divadle, ale aj o histórii, tradíciách a symboloch Veľkej noci.

V súčasnosti sa čoraz častejšie spomína a potvrdzuje staré príslovie, podľa ktorého „remeslo má zlaté dno“, avšak samotných remeselníkov neustále ubúda. Aktuálna výstava Umelecké remeslo od praveku po súčasnosť odhalí prostredníctvom zbroje, zbraní, šperkov umelecké remeslá minulosti od doby bronzovej až po stredovek. Zároveň predstaví schopnosti a remeselné zručnosti študentov umeleckých študijných odborov, ktorí dokážu na základe autentických archeologických nálezov vyrobiť originálne repliky predmetov používaných v minulosti.

V jarnej tvorivej dielni sa návštevníci naučia upliesť si korbáč aj vyzdobiť kraslicu rôznymi technikami.

Pre detských návštevníkov a ich rodičov bude v areáli hradu pripravená jarná pátračka, ktorú ukončíme na nádvorí kaštieľa, kde bude na úspešných pátračov čakať sladká odmena. Obľúbené podujatie spestrí remeselný jarmok. K dispozícii bude aj stánok s občerstvením.

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

Veríme, že si návštevníci hradu Modrý Kameň so sebou odnesú nielen vlastnoručne vytvorené dekorácie, ale aj príjemné spomienky na deň strávený v našom múzeu. Tešíme sa na Vás!