Sladký Valentín – zdobenie tradičných medovníkov

Sladký Valentín – zdobenie tradičných medovníkov

Sviatok zaľúbených oslávi Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň v sobotu 10. februára 2024.
Pri príležitosti sviatku svätého Valentína, patróna zamilovaných, ponúka múzeum svojim návštevníkom prehliadku, workshop aj možnosť romantického posedenia.
Tematické prehliadky v expozíciách sa budú konať v sobotu 10. 2. 2024 so začiatok o 9:00, 10:30, 12:30 a 14:00 hod.
Priestory remeselnej dielne na hrade Modrý Kameň budú počas druhej februárovej soboty rozvoniavať medom a sladkým korením. Medovnikárka Ľubica Rumpliová zasvätí záujemcov umeniu zdobenia medovníkov a možno prezradí aj svoj osvedčený recept na tradičný medovník. Vlastnoručne ozdobeným medovníkom určite urobíte radosť vašim blízkym. Príležitosť osladiť si život, veď sviatok zamilovaných je len raz v roku, ponúka hradná Cukráreň Castanea. Romantické posedenie pri chutnom zákusku a káve poteší páry, jednotlivcov i rodiny od najmladších po najstarších.

Srdečne Vás pozývame.

Aktivita je podporená z Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru 2014-2021, Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „Podnikanie v oblasti kultúry, kultúrne dedičstvo a kultúrna spolupráca“.
Cieľom projektu HraMoKaPlus – obnova priestorov barokového kaštieľa pre tradíciu slovenského hračkárstva a bábkarstva v remeselných dielňach, výrobu a predaj regionálnych produktov je obnova kultúrneho dedičstva a aktivity a služby v historickom interiéri pre návštevníkov múzea aj pre miestnu komunitu.