Rozlúčka s prázdninami 2023

Rozlúčka s prázdninami 2023

S prázdninami aj s letom sa rozlúčime v sobotu 2. septembra 2023.

Počas poslednej prázdninovej soboty budú sprístupnené expozície hračiek a bábkového divadla s lektorským výkladom, historická expozícia, kaplnka sv. Anny, podzemné chodby aj vyhliadka z bašty. V bábkoherni múzea si návštevníci vyskúšajú vodenie rôznych druhov bábok – maňušky, marionety a javajky. Zabavíte sa spolu pri hradnej pátračke, vyskúšame historickú lukostreľbu aj život na stredovekom hrade.
V živých remeselných dielňach múzea si návštevníci v rámci workshopov vyskúšajú výrobu drevenej hračky pod vedením miestneho rezbára. Do tajov výroby hračky z drôtu Vás uvedie skúsený pedagóg. Odmenou pre každého účastníka bude vlastnoručne zhotovená hračka.

Sprístupnená bude aj výstava obrazov Mariána Kompánka „Len si tak lietam“ v barokovej sále východného krídla kaštieľa.

Predpoludnie spestrí Bábkové divadlo Morgonrock – jedno z najznámejších slovenských kočovných bábkových divadiel. Predstavenie Lovec plastov Zero Waste interaktívnym a humorným spôsobom vysvetlí deťom princípy triedenia odpadu, bezobalového nákupu a spotrebiteľskej zodpovednosti. Predstavenie začne o 11:00 hod.

Aktivita je podporená z Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru 2014-2021 a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „Podnikanie v oblasti kultúry, kultúrne dedičstvo a kultúrna spolupráca“.

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

Tešíme sa na Vás!