PIANO DAYS 2024

PIANO DAYS 2024

Festival PIANO DAYS 2024 so svojím štvrtým ročníkom prinesie zážitky pre nadšencov hudby a klavíra v apríli až do troch výnimočných priestorov – Dom Umenia Fatra v Žiline, Nitrianska galéria a hrad Modrý Kameň.

V sobotu 27. apríla 2024 o 17:00 hod sa stretnú priaznivci komornej hudby na hrade Modrý Kameň na klavírnom recitáli Ivana Šillera.

Klavirista Ivan Šiller v rozhovore s Tomášom Borošom dostal otázku, na čo sa ako klavirista zamierava: “Na dobrú hudbu – pre mňa dobrú a zaujímavú hudbu, v každom období života je to trošku niečo iné. Je tam však ten jednotiaci prvok hudby 20. – 21. storočia, ale posledné štyri až päť rokov rád vytváram mosty medzi starou a súčasnou hudbou.

Festival Piano Days predstavuje most súčasnej a starej hudby. Most, na ktorého oboch koncoch poslucháč nachádza klavír. Ivan Šiller ako umelecký riaditeľ festivalu spolu so svojim tímom zabezpečili pre tento ročník rozmanitý program v podobe troch klavírnych recitálov, workshopu a jedného Piano Talk-u.

Klavírne recitály Ivana Šillera majú na slovenskej hudobnej scéne už svoje stabilné miesto. Záver festivalu PIANO DAYS v podobe jeho sólového vystúpenia bude nezabudnuteľným zážitkom. Prelúdiá od Fryderyka Chopina zaznejú vo Veľkej Palote kaštieľa na hrade Modrý Kameň 27. apríla 2024 o 17:00.

Festival Piano Days, 4. ročník podporil z verejných zdrojov ako hlavný partner Fond na podporu umenia. Organizátorom je Učiteľské kolégium o. z., spoluorganizátorom je InMusic o. z. Partnermi sú Štátny komorný orchester Žilina, Nitrianska galéria, Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň a Artforum. Mediálnymi partnermi sú Opera Slovakia, Hudobný Život, mesto Nitra, plan.art, RTVS a Rádio Devín.

Tešíme sa na Vás!