NOČNÉ PRECHÁDZKY

NOČNÉ PRECHÁDZKY

Srdečne Vás pozývane na netradičnú večernú prehliadku kaštieľa v sobotu 15. júla 2023 od 18:00 hod do 22:00 .

Nočné prechádzky otvoríme na nádvorí kaštieľa o 18:00 hod. bábkovým divadelným predstavením „O múdrej princeznej“ v podaní bábkového divadla Dvor Zázrakov s reprízou o 20:00 hod.

Literárne pásmo „Čo skúsi mušľa, kým jas nestvorí“ odohráme vo Veľkej Palote kaštieľa o 19:00 hod a 21:00 hod. Dramatizácia nás uvedie do života dramatika a básnika Imre Madácha, ktorý sa preslávil po celom svete najmä dielom Tragédia človeka. Odporúčaný vek je 12+.

Počas celého podujatia budú sprístupnené expozície hračiek a bábkového divadla s lektorským výkladom, historická expozícia, kaplnka sv. Anny, podzemné chodby aj vyhliadka z bašty. V bábkoherni múzea si návštevníci môžu vyskúšať vodenie rôznych druhov bábok – maňušky, marionety a javajky. V hradnej priekope sa malí aj veľkí zabavia pri dobových hrách so skupinou historického šermu RICASSO a na interaktívnej výstave Dotkni sa stredoveku.

V sále východného krídla na výstave Harmónia prezentuje svoju textilnú tvorbu kolektív štyroch autoriek – Linda Kováčová, Melinda Slivková, Oľga Dzúrová a Anna Stojanovová.
Medzi vystavenými dielami sa nachádzajú textilné, odevné a bytové doplnky – textilné obrazy a tapisérie tvorené technikou Arttex, makramé, šperky, kabelky či šály.

Srdečne Vás pozývame nielen na prehliadku expozícií, ale aj do cukrárne CASTANEA, kde môžete v historickom prostredí kaštieľa stráviť príjemné chvíle s rodinou a priateľmi. Útulná cukráreň Castanea ponúka široký sortiment vždy čerstvých zákuskov a koláčov, medzi ktorými nemôžu chýbať gaštanové špeciality. Vychutnajte si atmosféru „hradnej cukrárne“ pri šálke kvalitnej kávy vo večerných hodinách na nádvorí kaštieľa.

V nových remeselných dielňach múzea si návštevníci vyskúšajú výrobu tradičnej drevenej hračky a bábky pod vedením miestneho remeselníka.

Aktivita je podporená z Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru 2014-2021 a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „Podnikanie v oblasti kultúry, kultúrne dedičstvo a kultúrna spolupráca“.

Vstupné na podujatie je 10,00 € pre dospelých, zľavnené vstupné 5,00 € pre deti od troch rokov, študentov a seniorov. Vstupné do remeselných tvorivých dielní je 3,00 € za jeden výrobok.

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

Tešíme sa na Vás!

Zobraziť menej