16.7. Nočné prechádzky 2016 – Kliatba

16.7. Nočné prechádzky 2016 – Kliatba

V sobotu 16. júla 2016 sa na hrade Modrý Kameň uskutočnia Hradné nočné prechádzky s názvom „Kliatba“. Od 19:00 hod. sa v barokovom kaštieli začne odohrávať rovnomenné divadlo, ktoré je nahliadnutím do života Valentína II. Balašu, jedného z najvýznamnejších grófov, ktorý žil na hrade Modrý Kameň v 17. storočí. Dozviete sa, prečo preklínal svoj rod.

Na nádvorí hradu začneme tiež od 19.00 hod. bábkovým predstavením„Ako sa Gašpar takmer kráľom stal“ v podaní Divadla z Domčeka. Bude to starý príbeh o tom, ako Gašpar túžil byť kráľom a deťom nemal kto rozprávky rozprávať. Po ňom nás bude zabávať historický Šašo Fjodor, ktorý strašne rád žongluje, improvizuje a balansuje. Vo večerných hodinách sa návštevníkom predstaví kapela RevoLucie, revival band zLučenca, ktorá zahrá a zaspieva songy nielen kapelyLucie. Na bašte hradu môžete s Krajskou hvezdárňou a planetáriom Maximiliána Hella Žiar nad Hronom pozorovať hviezdy cez ďalekohľad aj s odborným výkladom. V priekope pred hradom sa nám predstavia najlepšie filmy festivalu HAH – Hraný amatérsky humor, ktorý je už 25 rokov symbolom zábavy a humoru. Výber najvtipnejších amatérskych filmov od filmárov zo Slovenska a Čiech si môžte pozrieť jedine tu.

Podujatie sa koná v sobotu 16. júla 2016, od 19:00 hod. do hlbokej noci.

Vstupné na podujatie je 4 € pre dospelých, 2 € pre deti, študentov a dôchodcov. Voľný vstup platí pre deti do 3 rokov a ZŤP.