noc múzeí a galérií online

noc múzeí a galérií online

Tohtoročná Noc múzeí a galérií sa presúva do online priestoru. Výnimkou nie je ani naše múzeum. Už túto sobotu 14. novembra od 15:00 hod. budete môcť z pohodlia domova sledovať naše videá. Pripravili sme pre vás:“Bábkodielňa cez objektív – Vlastné tieňové divadlo“
V bábkodielni si vyrobíme vlastné tieňové divadlo z papiera. Uvidíte podrobný postup výroby a hrania, ktoré zvládnete aj u vás doma. „O hradnom duchovi – bábková rozprávka“
V spolupráci s Divadlom ŠiBe, sme pre vás pripravili úplne novú bábkovú rozprávku „O hradnom duchovi“, ktorú sme natáčali v priestoroch nášho hradu. V rozprávke sa dozviete, ako odvážny Bartolomej zatočil s Turkami.

„Múzeum cez objektív 1 – Tradičné bábkové divadlo“
Spoznajte rodinu Dubských z Piešťan a zistite, čo sa ukrývalo v poslednej bábkarskej maringotke na Slovensku.

„Múzeum cez objektív 2 – Indonézske divadlo“
V tomto videu si predstavíme bábky z exotickej Indonézie. Nielenže majú iný vzhľad, tvar, či postup výroby, ale aj odlišné chápanie bábkového divadla.

„Múzeum cez objektív 3 – Expozícia hračiek“
Odhaľte tajomstvá našej expozície hračiek. Nájdete tam bábiky z ľudového aj mestského prostredia, nábytky aj celé domčeky. Pre chlapcov stavebnice, vláčiky či premietačku.

„Múzeum cez objektív 4 – Rodinné bábkové divadlá“
Od začiatku 20. storočia sú u nás populárne rodinné bábkové divadlá. Viac sa o nich dozviete v tomto videu.

„Múzeum cez objektív 5 – Tradičné bábkové divadlo – Rodina Dubských z Košíc“
Nepochybne k najznámejším tradičným bábkarským rodom patrila rodina Dubských. V tomto videu sa budeme venovať vetve z Košíc.

„Múzeum cez objektív 6 – Hračky 20. storočia“
Hračky, ktoré si možno ešte pamätáte – chodiace bábiky, Škoda 120 na diaľkové ovládanie, magnetické Jo-jo, Klobúčik Hop a iné boli súčasťou nášho detstva. Vďaka nášmu múzeu tu ostanú aj pre ďalšie generácie. Želáme krásnu Noc múzeí a galérií.