NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ 2022

NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ 2022

Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň Vás srdečne pozýva na podujatie „Noc múzeí a galérií“. 18. ročník celoeurópskeho podujatia sa uskutoční 14. mája 2022.
Podujatie otvoríme o 15:00 hod. Pripravili sme pre Vás prehliadku kaštieľa „O LÁSKE“ obohatenú o príbehy lásky členov rodu Balaša. Dozviete sa „pikošky“ z ľúbostného aj manželského života bývalých majiteľov hradu, ako vyzeralo dvorenie na stredovekom hrade, ako sa v renesancii dohadovali sobáše a zoznámime Vás aj s patrónkou šťastného manželstva. Posledný vstup do múzea je naplánovaný na 22:00 hod.
Počas celého podujatia bude v barokovej sále kaštieľa sprístupnená výstava „HERCI V ŠKOLSKÝCH LAVICIACH“, ktorá predstavuje popredných hercov Slovenského národného divadla z menej známej stránky – z rokoch ich štúdia. Zaspomínali si Ladislav Chudík, Mária Kráľovičová, Štefan Kvietik, Soňa Valentová, Dušan Jamrich, Štefan Bučko, Maroš Kramár, Jozef Vajda, Zuzana Fialová, Ľuboš Kostelný, Táňa Pauhofová.
V rámci sprievodného programu v čase od 15:00 do 20:00 hod otvoríme tvorivú dielňu múzea a naučíme Vás „AKO VODIŤ BÁBKY“. Na hradnej bašte vystúpi OZ Biely plameň s ukážkami šermu a lukostreľby. V Parku sv. Anny bude pripravená pátračka. „UKRYTÉ V PARKU“ budú naše hračky a bábky. Na úspešných pátračov bude čakať odmena.
O 16:00 hod sa vo Veľkej Palote kaštieľa odohrá koncert „PIESNE O LÁSKE“ v podaní komorného speváckeho zboru Freya. Jeho členovia sú učitelia, absolventi a žiaci ZUŠ Modrý Kameň a Veľký Krtíš. Súbor vedie Janka Dostálová Feriková, Dis. art. a Dominika Hámorníková, Dis. art. Na koncerte odznejú sólové piesne, duetá a zborové piesne rôzneho žánru s témou lásky.
Vstupné na podujatie je 6,00 € pre dospelých, 3,00 € zľavnené vstupné pre deti od troch rokov, študentov a seniorov. Každý návštevník podujatia bude zaradený do zlosovacej súťaže. Výherca získa ručne vyrezávaný darček od Patrika Kozmu.
Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

Tešíme sa na Vás!