Nalaďme sa na Vianoce – Netradičný hudobný recitál

Nalaďme sa na Vianoce – Netradičný hudobný recitál

     Chcete si aspoň na chvíľu oddýchnuť od predvianočného stresu a naladiť sa na Vianoce? Príďte na hrad Modrý Kameň. SNM Múzeum bábkarských kultúr a hračiek hrad Modrý Kameň vám v sobotu 9. 12. 2023 o 16:00 hodine ponúkne netradičný hudobný recitál, exkluzívnych hostí a najmä zaujímavú tému. Finalistka Superstar Petra Kepeňová a moderátorka RTVS Martina Jančeková budú rozprávať o ich pešej púti do Santiaga de Compostely.  „Púť do Santiaga bol môj celoživotný sen. Som rada, že sa mi ho podarilo zrealizovať. V tomto prípade platí, že samotná cesta je cieľ, pretože putovanie napĺňa človeka nielen novými zážitkami, ale aj poznaním seba samého. Človek po absolvovaní takejto cesty začína vnímať ľudí úplne inak“  povedala dlhoročná tvár RTVS Martina Jančeková. Finalistka Superstar absolvovala púť toto leto. „Počas cesty do Compostely som sa stretávala s dobrom, pomocou,  láskou, súdržnosťou, úsmevom, vľúdnym slovom každý deň. Takto si budem púť pamätať a som za ňu vďačná. Je dôležité, aby sme si uvedomili všetko, čo máme. Hlavne sami k sebe navzájom, aby sme boli ľudskí“ doplnila Petra Kepeňová.

   Do Španielskeho mesta Santiago de Compostela ročne prichádzajú desaťtisíce ľudí z celého sveta. Podľa tradície sú v miestnej katedrále uložené ostatky svätého apoštola Jakuba. Mnohí na toto miesto putujú desiatky kilometrov pešo.

Aktivita je podporená z Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru 2014-2021 a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „Podnikanie v oblasti kultúry, kultúrne dedičstvo a kultúrna spolupráca“.
Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu. Tešíme sa na Vás!

   Vstupné: 7 Eur. Lístky sa kupujú v pokladni múzea.

Z dôvodu obmedzenej kapacity priestorov odporúčame záujemcom rezervovať si miesto  na t. č. 047 / 24 54 100.