Legohranie

Legohranie

Od 1. mája – 31. augusta 2018 sa na hrade Modrý Kameň uskutoční výstava s názvom „Legohranie“. Výstava prezentuje najvyužívanejšiu a najpopulárnejšiu detskú stavebnicu – Lego. Členovia fanklubu TatraLUG, v spolupráci s ktorými výstava vznikla, prezentujú rôznorodosť tejto stavebnice. Ako jediní v Európe vystavujú prvé pôvodné drevené hračky, ktoré firma Lego vyrábala vo svojich začiatkoch.

Dozviete sa, že z farebných kociek sa dajú postaviť hrady, budovy, vesmírne lode a mnoho iného. Výstave budú dominovať aj veľkorozmerné modely, nebude chýbať ani hrad Modrý Kameň (s rozmermi 2,5 x 1,3 m). Na svoje si prídu aj fanúšikovia Star Wars, histórie NASA, Disney rozprávok či stavieb, akými sú Socha slobody a Eiffelova veža. Nebude chýbať ani poschodový autobus Leyland, Volkswagen Chrobák či automobily zo série Model Team. Modely s diaľkovým ovládaním potešia milovníkov Lego Technic. Návštevník sa tu rozhodne nudiť nebude. 

Prehliadka výstavy je možná od 9.00 h do 17.00 h. Vstupné na výstavu je 1 €. Deti do 3 rokov a ZŤP zdarma. Vstupné do múzea je nezmenené.