Kto sa hrá, nehnevá

Kto sa hrá, nehnevá

Slovenská pošta a.s., SNM -Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň a Občianske združenie Vedecká hračka Váspozývajú na otvorenie výstavy pod názvom „Kto sa hrá, nehnevá“ dňa 05.05.2015 o 15.00 vo výstavnej miestnosti Poštového múzea, v budove Slovenskej pošty, a. s., Partizánska cesta 9, Banská Bystrica.
Pre všetkých, ktorí ešte nevyrástli alebo tých, ktorí si chcú zaspomínať na svoje detské roky sú pripravené jedinečné originálne historické hračky, ako aj umelecky stvárnené výtvarné návrhy poštových známok s motívom hračiek. Súčasne sa prostredníctvom poštových známok z celého sveta návštevníci pozrú, ako sa deti hrávajú v rôznych kútoch našej planéty a aby len nostalgicky nespomínali, občianske združenie Vedecká hračka pre všetkých pripravilo ukážky hračiek, ktoré neslúžia len na zábavu, ale predovšetkým na poučenie. Realizáciou tejto výstavy sa jej tvorcovia pokúsia spolu s návštevníkmi vyčarovať úsmev aj na tvárach detí z krízového centra. Stačí, aby návštevníci doniesli na výstavu hračku, alebo ešte lepšie hračky, ktoré spoločne po skončení výstavy budú venované deťom v tomto centre.
Súčasťou vernisáže výstavy bude aj inaugurácia poštovej známky EUROPA 2015: Staré hračky. Pripravená bude príležitostná poštová priehradka s predajom poštových známok, obálok prvého dňa vydania, príležitostnou poštovou pečiatkou a ďalšími poštovými materiálmi. Po skončení akcie bude príležitostná poštová pečiatka umiestnená 7 dní na Pošte Banská Bystrica 1.
Výstava bude sprístupnená do 31.08.2015.