HRAVÉ MÚZEUM

HRAVÉ MÚZEUM

Strávte jarné prázdniny s vašimi deťmi zaujímavo a hravo na hrade Modrý Kameň!

Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň pripravuje v čase jarných prázdnin špeciálny program.

Počas netradičnej zážitkovej prehliadky budú prázdninujúci detskí návštevníci plniť rôzne úlohy v expozíciách múzea. Deti spoznajú život na hradoch v období stredoveku. Vyskúšajú si, aké to bolo, keď sa písalo atramentom a husím brkom, spoznajú staré zabudnuté písmo a vyskúšajú si stredoveké zbrane aj hračky. S pomocou pracovných listoch si preskúšajú svoju pozornosť a vydajú sa po stopách rodu Balaša – rodu, ktorý vlastnil náš hrad a neskôr aj kaštieľ skoro 600 rokov. V expozícii hračiek zistíme, aké rôznorodé hračky máme. Zoznámime sa s hračkami dievčenskými, chlapčenskými, pravekými aj súčasnými. Spolu budeme hľadať rozdiely medzi hračkami staršími a hračkami dnešnými. Zoznámime sa aj s bábkami, ktoré pomocou skúsených hercov ožívali počas predstavení a dnes už oddychujú v múzeu. Existujú rôzne bábky. Predstavujú rôzne postavičky, ale líšia sa aj spôsobom, akým ich bábkar vodí. S rôznymi druhmi bábok sa zoznámime počas prehliadky a odvážni návštevníci si vodenie bábok aj vyskúšajú.

V tvorivej dielni múzea bude príležitosť využiť kreativitu pri navrhovaní a výrobe vlastnej hračky. Tí najmenší návštevníci môžu stráviť čas v „hračkovisku“ s hračkami, omaľovánkami a vystrihovačkami, kým starší súrodenci si vyrobia vlastné „puzzle“.

Múzeum bude sprístupnené od pondelka 7. marca do piatka 11. marca 2022 v čase od 9:00 do 16:00 hod. Posledný vstup do múzea bude o 15:00 hod. V prípade záujmu o prehliadku, kontaktujte pokladňu múzea na telefónnom čísle 0908 291 404. Z dôvodu prebiehajúcej rekonštrukcie severného krídla je zakázané vstupovať na nádvorie kaštieľa. Pre návštevníkov sú pripravené bezpečné trasy pre pohyb po expozíciách mimo zóny staveniska.

Vstupné na prehliadku múzea je 6,00 € pre dospelých a zľavnené vstupné pre deti od 3 do 15 rokov, študentov a seniorov je 3,00 €. Využite možnosť rodinnej zľavy. Pre dvoch dospelých a deti bude vstupné do expozícií vo výške 15,00 €. Vstupné do tvorivej dielne je jednotné 2,00 € za jeden výrobok. V prípade zakúpenia vstupenky na kompletnú prehliadku je vstupné do tvorivej dielne 1,00 €.

Pre návštevníkov múzea je pripravená aj súťaž. Po splnení všetkých úloh v hracom pláne bude každý úspešný návštevník zaradení do žrebovania o stavebnicu MERKUR. 

Podujatie sa uskutoční v súlade s aktuálne platnými protipandemickými opatreniami. Prosíme všetkých návštevníkov, aby ich dodržiavali a rešpektovali pokyny organizátora.

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

V prípade záujmu o viac informácií nás kontaktujte na telefónnom čísle 047 24 54 100. Viac informácii sa dozviete aj na www.hradmodrykamen.sk.

Viac info:  
Dáša Ďuríková

SNM – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň

Zámocká 1, 992 01 Modrý Kameň

dasa.durikova@snm.sk; +421 47 2454 100
www.snm.sk/mbkhwww.hradmodrykamen.sk