9.-10.2. Modrý Hrad Lásky

9.-10.2. Modrý Hrad Lásky

V Slovenskom národnom múzeu – Múzeu bábkarských kultúr a hračiek Modrý Kameň vás čaká víkend plný lásky.

Blíži sa február a Sv. Valentín, sviatok lásky a preto sme sa rozhodli oživiť náš hrad príbehmi o láske vo valentínskej prehliadke. Dozviete sa ako si urodzená dáma musela zaslúžiť lásku a dvorenie zo strany rytiera. Aj to, že manželstvo bolo v renesancii považované za ideálny spôsob života. Počas prehliadky vás prekvapí posol z minulosti, dozviete sa o Sv. Valentínovi a vychutnáte si ľúbostnú poéziu z pera skutočného obyvateľa hradu Valentína Balašu.

Ako každoročne si nenechajte ujsť umelecké fotenie v priestoroch kaštieľa. Fotka vás a vašich blízkych, ktorú dostanete priamo na mieste, bude peknou spomienkou na tento deň.

 „Na každú fotku existuje rám“ je program kreatívnej dielne, kde si budete môcť vyrobiť umelecký rám. Každý rám bude jedinečný a na vás bude či ho budú zdobiť kvety, patina, alebo maľba.

Podujatie bude prebiehať v sobotu aj v nedeľu avšak len v sobotu sme pre vás pripravili prednášku „Cítim, teda som.“ Valentín je čas kedy sa viac venujeme našim emóciam. Nie všetci však úplne vieme ako s nimi pracovať a ako ich ovládať. Čo je to vlastne emočná inteligencia? Pochopiť naše emócie nám pomôže Ing. Karol Herian, PhD. Prednáška začne o 15:00 hod. v barokovej sále kaštieľa.

V týchto priestoroch sa bude podávať aj výborná káva vo valentínskej kaviarni a pre najmenších je pripravené Hračkovisko.

Každý návštevník bude zaradení do žrebovania súťaží o denný wellness a Spa v Hoteli Aquatermal Strehová!

Podujatie sa uskutoční v sobotu a nedeľu 9. – 10. februára 2019 od 10:00 hod – 18:00 hod.

Tešíme sa na vás!