8.9. POĽOVNÍCKE DNI

8.9. POĽOVNÍCKE DNI

V sobotu 8. septembra 2018 od 10:00 hod. sa uskutoční podujatie Poľovnícke dni na hrade Modrý Kameň 2018. Celodenný program, ktorý sa začne o 10:00 hod slávnostnou Hubertovou svätou omšou v kaplnke Sv. Anny na hrade, bude pokračovať súťažou vo varení poľovníckeho guľášu, ktorá je tradičnou súčasťou Poľovníckych dní. 13 poľovníckych združení a spolkov si zasúťaží v tejto jedinečnej prezentácií poľovníctva.

Návštevníci si môžu počas celého podujatia pozrieť ukážky z kynológie, v ktorej sa predstavia rôzne poľovné plemená.Tejto téme bude venovaný aj seminár o 14:00 hod. s názvom Slovenské národné poľovné plemená v poľovníckej praxi.

Návštevníci sa môžu počas celého dňa zapojiť do súťaží v ručnom pílení dreva, hode kyjakom či streľbe zo vzduchovky.

 Na podujatí v priestoroch kaplnky Sv. Anny vystúpia o 15:00 hod. Citaristi z Neniniec. Hosťami dňa budú Veronika Paulovičová ako moderátorka podujatia,spolu s hercom Ľubomírom Paulovičom, ktorý sa okrem herectva venuje aj divadelnej a televíznej réžii.

O výbornú náladu sa postará Marián Čekovský & band spolu s výhercom druhého ročníka speváckej súťaže Česko Slovenská Superstar Lukášom Adamcom.

Deti môžu spoznávať prírodu formou zážitkového učenia a lesnej pedagogiky „Čo vieme o lese?“. Tie najodvážnejšie sa môžu uchádzať o pasovanie do poľovníckeho cechu samotným grófom Balašom. Celé poobedie budú návštevníkov baviť aj šermiari z juhovýchodnej bašty Zvolenského zámku – skupina RICASSO.

Expozície múzea budú otvorené počas celého dňa, sprístupnené budú aj bábkarske tvorivé dielne v múzeu. Pre návštevníkov je pripravená aj interaktívna výstava Dotkni sa stredoveku. Najmenších poteší Hračkovisko s možnosťou pohrať sa v múzeu.

Vstup na podujatie je 3 € pre dospelých a 1 € pre deti a dôchodcov. Počas podujatia môžete tiež navštíviť múzeum. Viac informácií na www.snm.sk, prípadne telefonicky na 047/24 54 100, 0918 999 609.