7.9. POĽOVNÍCKE DNI

7.9. POĽOVNÍCKE DNI

V sobotu 7. septembra 2019 od 10:00 hod. sa uskutoční podujatie Poľovnícke dni na hrade Modrý Kameň 2019.

Celodenný program, ktorý sa začne o 10:00 hod. slávnostnou Hubertovou svätou omšou v kaplnke Sv. Anny na hrade, bude pokračovať súťažou vo varení poľovníckeho guľášu, ktorá je tradičnou súčasťou Poľovníckych dní.

11 poľovníckych združení a spolkov si zasúťaží v tejto jedinečnej prezentácii poľovníctva. Na obed nás čaká slávnostné ocenenie poľovníkov za významné zásluhy o rozvoj poľovníctva na Slovensku.

Návštevníci sa môžu počas celého dňa zapojiť do súťaží v ručnom pílení dreva, hode kyjakom či streľbe zo vzduchovky.

Hosťami dňa budú Veronika Paulovičová ako moderátorka podujatia,spolu s hercom Ľubomírom Paulovičom, ktorý sa okrem herectva venuje aj divadelnej a televíznej réžii. O výbornú náladu sa postará Peter CmoríkBand. Ďalším speváckym zážitkom bude Veronikou Rabada s kapelou.

Deti môžu spoznávať prírodu formou zážitkového učenia a lesnej pedagogiky „Čo vieme o lese?“. Tie najodvážnejšie sa môžu uchádzať o pasovanie do poľovníckeho cechu samotným grófom Balašom. Chýbať nebudú ani ukážky z kynológie. Celé poobedie budú návštevníkov baviť aj šermiari z juhovýchodnej bašty Zvolenského zámku – skupina RICASSO.

Expozície múzea budú otvorené počas celého dňa, sprístupnené budú aj bábkarske tvorivé dielne v múzeu. Najmenších poteší Hračkovisko s možnosťou pohrať sa v múzeu.

Na nádvorí nebude chýbať trampolína, skákací hrad a dobrá káva.