5.10. Gaštanové slávnosti 2019

5.10. Gaštanové slávnosti 2019

Mesto Modrý Kameň a Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň Vás pozývajú na Gaštanové slávnosti 2019.

Toto jedinečné podujatie zaháji o 10:00 hod. ďakovná Sv. Omša za všetky plody a dary jesennej prírody. Na omši sa stretneme s majiteľom hradu grófom Pavlom Balašom a jeho ženou, ktorým poddaní odovzdajú úrodu gaštanov.

V tento deň na návštevníkov čakajú zaujímavé programy na nádvorí aj pred hradom. Môžu sa tešiť na jedinečnú súťaž gaštanových zákuskov, ktoré pečú každoročne gazdinky z Modrého Kameňa z gaštanov z vlastnej záhrady. Ochutnať gaštany budete môcť aj na výstave „Jeseň v našom meste“, ktorú pripravili deti a učitelia zo ZŠ s MŠ v Modrom Kameni. Nebude chýbať ani súťaž na „gaštanovú“ tému.  V deň Gaštanových slávnostínesmie chýbať ani predaj sadeníc gaštana jedlého a dosýta sa môžete najesť pečených gaštanov. Kto si ich chce upiecť sám, na predaj budú samozrejme aj surové. Gaštany budú všade! Čakajú vás aj gaštanové palacinky, gaštanové wafle, či gaštanový med.

Celý deň nám spestria hudobné a tanečné vystúpenia. Programom nás bude sprevádzať moderátor Peter Cítenyi. O 11:00 hod. to bude DFS Krtíšanček, pokračujeme s Ujom Janom – Kamarátska pesnička. O 13:00 hod. oficiálne otvoríme podujatie, privítame hostía zároveň vyhlásime víťaza súťaže o najlepší gaštanový zákusok.

Poobedie bude pokračovať folklórnou a satirickou skupinou Drišľak, ktorá poteší každého svojím humorom a hudbou. Mladšia generácia určite oceníMartina Vetráka, ktorý patrí k najúspešnejším tváram šiestej série šou Česko Slovensko má talent, v ktorej mu víťazstvo ušlo len o vlások. StarTrack je zoskupenie jedinečných hlasov. Trojica mladých muzikálových spevákov a hercov Mirky Partlovej, Petra Makranského a Dáriusa Kočiho z divadla Nová Scéna v Bratislave dáva dohromady úžasný súzvuk. Ich spev vás prenesie do úplne iného rozmeru, poskytne nečakane silný umelecký zážitok z muzikálového sveta, ale i klasickej svetovej tvorby. Aby toho nebolo málo, čaká nás aj Juraj Zaujec s kapelou CastElans, ktorí hrajú to najlepšie z tvorby kapely Elán.

Na záver o 18:30 vystúpi jedna z najznámejších rockových skupín na Slovensku – Gladiator. 

V parku predvedú svoje umenie šermiari Vir Fortis.

V tento deň môžete navštíviť aj SNM – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek so zaujímavými expozíciami a výstavami. Sprievodným programom budú aj bábkarské tvorivé dielne pre najmenších. Mnohých určite upúta a poteší súťaž  RC trial Majstrovstvá Slovenska 5. Kolo MSR 2019  – autá na diaľkové ovládanie.

Podujatie sa koná v sobotu 5. októbra 2019 od 10:00 na hrade Modrý Kameň. Vstupné na podujatie je pre dospelých 5 €, deti od 6 rokov, študenti a držitelia ZŤP 2 €, deti do 6 rokov zdarma, obyvatelia Modrého Kameňa, ktorí majú vyrovnané záväzky voči mestu 1 €.

Viac informácií na www.snm.sk, alebo na 0918 999 609.