27.10. Duchovia a svetielka na hrade

27.10. Duchovia a svetielka na hrade

V sobotu 27. októbra 2018 sa na hrade Modrý Kameň uskutoční zábavno – strašidelné dušičkové podujatie s názvom „Duchovia a svetielka na hrade Modrý Kameň“.

Pripravený je bohatý program, ktorý začne o 15:00 hod. prehliadkami v kaštieli. Nebudú to však obyčajné prehliadky, pretože v túto noc ožijú v našom kaštieli strašidelné bábky. Stretneme sa s grófom Drakulom, ktorý Vám osobne predvedie, ako sa pije krv a oddychuje v truhle. Ožije aj Alžbeta Báthoryová, ktorá nám ukáže svoju pravú tvár. Medzi strašidlami nebude chýbať ani čert a Káča z rozprávky B. Němcovej. O 18:00 hodine sa spolu za prítomnosti všetkých strašidiel a pod vedením chodúľového strašidla presunieme v Lampiónovom sprievode do Parku Sv. Anny. Tam nás už budú čakať dobré bosorky a zatancujú nám tanec, ktorý nás všetkých očistí od zlých síl. Nezabudnite si to svoje svetielko priniesť so sebou.

Vaša kreativita sa v tento večer môže prejaviť v Temných tvorivých dielňach, kde budeme vyrábať rôzne strašidlá, strašidielka, masky a magické predmety.

Každý návštevník, ktorý príde v maske a zapíše si meno do osudia pri vstupe, bude zaradený do žrebovania o krásnu cenu.

Tekvice, sviečky a kostýmy sú vítané!

Podujatie sa začne v sobotu 27. októbra 2018 o 15:00 hod.

Viac informácií na www.snm.sk.