26.10. Duchovia a svetielka

26.10. Duchovia a svetielka

Príďte a zažite pravú dušičkovú atmosféru na hrade Modrý Kameň. V sobotu 26. októbra 2019 nás čaká podujatie s názvom „Duchovia a svetielka na hrade Modrý Kameň“.

Rozprávkovo – strašidelný program začne o 15:00 hod. prehliadkami v kaštieli. Nebudú to však obyčajné prehliadky, pretože v túto noc sa kaštieľ premení na Hotel Transylvánia. Hotelom vás bude sprevádzať zombícky služobník, stretnete aj majiteľa hotela grófa Drakulu ajeho dcéru Mavis, ktorá oslavuje narodeniny. Na oslave nebude chýbať ani Jonathan a iné postavičky z tejto rozprávky.

O 17:00 hodine vás čaká vystúpenie Loutkového divadla z Písku s hrou „Červená karkulka“.

O 18:00 hodine sa spolu za prítomnosti všetkých strašidiel s hudobným doprovodom a pod vedením 4 metrovej bábky Pierota presuniete v Lampiónovom sprievode do Parku Sv. Anny. Tam už budú čakať dobré bosorky a zatancujú  tanec bosoriek, ktorý všetkých očistí od zlých síl. Spolu si tancom pričarujeme šťastie.

Na tento rok sme pre vás vymysleli aj špeciálnu súťaž o titul Kráľa, alebo Kráľovnej duchov a svetielok 2019. Stačí, ak najskôr týždeň pred podujatím alebo najneskôr v deň podujatia do 17:00 hod. prinesiete na hrad vyrezanú tekvicu. Naša porota vyberie najkrajšiu a jej majiteľ získa titul kráľa alebo kráľovnej na celý rok 2019. Slávnostné korunovanie so strašidlami sa uskutoční priamo na podujatí. Kráľ alebo kráľovná dostanú aj hodnotnú cenu!

Vaša kreativita sa v tento večer môže prejaviť v Temných tvorivých dielňach, kde budeme vyrábať rôzne strašidielka, masky a magické predmety.

K tomuto obdobiu už neodmysliteľne patrí zapaľovanie svetla. V našom múzeu túto úlohu zastanú tekvice a vyrobené svetielka. Nezabudnite si to svoje svetielko priniesť so sebou a samozrejme príďte v maske!

Tešíme sa na Vás!

Vstupné na podujatie je 3 € pre dospelých, 1,50 € pre deti, študentov a dôchodcov. Voľný vstup platí pre deti do 3 rokov a ZŤP. Tvorivé dielne sú v cene prehliadky. Samostatný vstup do tvorivej dielne 1 €.

Viac informácií na https://www.snm.sk/, prípadne telefonicky na 0918 999 609, 047/24 54 100.