25.8. NOČNÉ PRECHÁDZKY

25.8. NOČNÉ PRECHÁDZKY

V sobotu 25. augusta 2018 sa uskutoční podujatie Nočné prechádzky 2018. Aj na hrade Modrý Kameň sme pripravili bohatý program pre všetky vekové kategórie.
Hradná kaplnka v tejto sezóne hostí výstavu zo zbierok SNM – Múzea Bojnice s názvom Tichý spovedník. Táto sakrálna výstava prezentuje kňaza a martýra Sv. Ján Nepomuckého, máte možnosť ju zhliadnuť počas podujatia.
Od 15:00 hod. oživia náš hrad scénky z rozprávky Ako drak Bonifác trojhlavého draka porazil. Pre vaše deti sme pripravili krásne predstavenie tradičnej rozprávky aj s bábkami.
Do detských čias sa dostaneme pomocou súťaží. Súťažiť bude spolu s nami Máša z kultovej ruskej rozprávky Máša a medveď a Elza zo slávnej rozprávky Ľadové kráľovstvo. Súťažiť budeme o ceny v podobe stavebnice Lego.
Spestrením bude výstava Legohranie. Výstava prezentuje najvyužívanejšiu a najpopulárnejšiu detskú stavebnicu – Lego. Nemenej zaújimavé bude vystúpenie sokoliarov, ktorí budú počas celého podujatia, prezentovať sokoliarstvo.
O 18.00 hod. vystúpi špecifickým pohľadom na svet nazerajúci interpret Robo Mikla.
O 20.00 hod. sa predstaví Divadlo Štefana Kvietika z Veľkého Krtíša s veselohrou Pinďúr.
Pre najmenších je pripravené Hračkovisko. Pred hradom Vás zabavia šliapacie káry, na nádvorí Stánkový predaj a občerstvenie.
Podujatie sa koná v sobotu 25. augusta 2018 od 15:00 hod.
Vstupné na podujatie je 3 € pre dospelých, 1,50 € pre deti, študentov a dôchodcov. Voľný vstup platí pre deti do 3 rokov a ZŤP.