24.3. – 28.3. VEĽKONOČNÝ HRAD

24.3. – 28.3. VEĽKONOČNÝ HRAD

V dňoch 24. marca – 28. marca 2016 sa na hrade Modrý Kameň uskutoční veľkonočné podujatie s názvom „Veľkonočný hrad Modrý Kameň“.
V období veľkonočných sviatkov máme pre vás pripravený program plný zábavy a nápadov. Vašu dušu a oko pohladí náš rozkvitnutý hrad výstavou: Jarné prebudenie, kde budeme prezentovať kvetinové dekorácie lokálnych floristov – SOŠ Želovce, M. Ignác, Kvetinárstvo Želovce, Kvetinárstvo Lavender. V animačnom programe Nezbedný Bonifác, stretnete nezbedného zajaca Bonifáca, ktorý pred deťmi schováva dobroty a deti ich hľadajú. Poslovia jari je výstava zvukových gumených hračiek pre najmenších zo zbierok múzea. Sú to gumené zvieratká –mláďatá, ako symbol jari. Prehliadka expozícií múzea bude obohatená o tému veľkonočného obdobia a zvykov, ktoré k tomuto sviatku patria, nielen v kresťanskom duchu, ale aj zvykmi pohanskými. Na koniec prehliadky vás čaká Jarné tvorenie. Budete môcť sledovať ukážky umeleckých techník od 10.00 – 12.00 hod. 24.3. (štvrtok) – ukážka profesionálneho aranžovania kvetín, 26.3. (sobota) – výroba veľkonočných dekorácií,
27.3.(nedeľa) – ukážka pletenia korbáčov a výroba madeirových kraslíc.
Počas celého dňa budete môcť pliesť korbáče, zdobiť kraslice, vyrábať bábky na tému Veľkej noci a iné tvorivé aktivity.

Vstupné na podujatie je 5 € pre dospelých, 2,50 € pre deti, študentov a dôchodcov. Voľný vstup platí pre deti do 3 rokov a ZŤP. Tvorivé dielne sú v cene prehliadky. Samostatný vstup do tvorivej dielne 2 €.

Viac informácií na www.snm.sk, prípadne telefonicky na 0918 999 609, 047/24 54 100.