21.-23.9. Modrokamenská hudobná slávnosť

21.-23.9. Modrokamenská hudobná slávnosť

4. ročník festivalu komornej hudby na Hrade Modrý Kameň

V  reprezentatívnej hradnej sále v Modrom Kameni sa na konci septembra uskutoční 4. ročník Modrokamenskej hudobnej slávnosti.  Na dvoch komorných koncertoch sa predstavia poprední umelci – barytonista Sergej Tolstov, klavirista Branko Ladič a Muchovo kvarteto.

Výber ruských romancí,  piesní, pre ktoré sa v Rusku vžil z francúzštiny prevzatý výraz – romance, zaznie v sobotu v autentickej  interpretácii sólistu Opery SND Sergeja Tolstova, rodáka zo sibírskeho mesta Novokuzneck  a klaviristu Branka Ladiča.  Pôvabné melódie, často intonačne späté s ruskou ľudovou piesňou, patrili k obľúbeným hudobným formám viacerých skladateľov ruského romantizmu – Čajkovského, Rachmaninova a ďalších.

Jedno z najlepších súčasných slovenských komorných telies Muchovo kvarteto pozýva žiakov a učiteľov Základných umeleckých škôl  na hudobné workshopy – otvorené skúšky s vybranými žiakmi,  ktoré sú súčasťou Modrokamenskej hudobnej slávnosti po prvýkrát. Verejné skúšky sa budú konať od piatka popoludnia až do nedele a vstup na ne je voľný. Deti budú mať unikátnu možnosť spolupracovať so špičkovými profesionálmi a predstavia sa ako sólisti-hostia aj na nedeľnom koncerte Muchovho kvarteta.

 Sobota 22. septembra, Hrad Modrý Kameň, Palota kaštieľa

18.00

Sergej Tolstov – barytón (Slovensko / Rusko)

Branko Ladič – klavír

Večer ruských romancí

Nedeľa 23. septembra, Hrad Modrý Kameň, Palota kaštieľa

18.00

Muchovo kvarteto a žiaci Základných umeleckých škôl ako hostia

Dobrovoľné vstupné