19.9. POĽOVNÍCKE DNI 2015

19.9. POĽOVNÍCKE DNI 2015

Prijimite pozvanie na jubilejný 10. ročník podujatia „Poľovnícke dni 2015“.

V piatok 18. septembra o 15:00 hod. sa uskutoční v slávnostnej Palote kaštieľa odborný seminár na tému „Konflikt človeka a veľkých šeliem“.

V sobotu 19. septembra pokračuje podujatie celodenným programom, ktorý sa začne o 10:00 hod slávnostnou Hubertovou svätou omšou na nádvorí hradu.

10 poľovníckych združení a spolkov si zasúťaží v jedinečnej súťaži vo varení poľovníckeho gulášu, ktorá je tradičnou súčasťou Poľovníckych dní.

Návštevníci si môžu počas celého podujatia pozrieť ukážky z kynológie aj sokoliarstva, zapojiť sa do súťaží v ručnom pílení dreva, hode kyjakom či streľbe zo vzduchovky.

Pre deti je pripravená výtvarná súťaž v tvorivých dielňach s témou „Poľovníctvo očami detí“. Možnosť spoznávať prírodu formou zážitkového učenia deťom aj dospelým ponúkne „Lesná pedagogika“. Tí najodvážnejší sa môžu uchádzať o pasovanie do poľovníckeho cechu samotným grófom Balašom.

Na podujatí vystúpia kynológovia, sokoliari a Citaristi z Neniniec.

Expozície múzea ožijú príbehom posledného novohradského zbojníka Šiša Pištu. Počas celého dňa budú sprístupnené bábkarske tvorivé dielne v múzeu a hračkovisko s možnosťou vyskúšať si rôzne typy bábok, vyrobiť si svoju vlastnú bábku či pohrať sa v múzeu.

Podujatie vyvrcholí o 20:00 hod. Na zrúcanine starého hradu sa odohrá divadelná dráma „Imrich Balaša a Kristína“ – dramatizácia historickej povesti o Modrom Kameni.

Vstup na podujatie je 2 € pre dospelých a 1 € pre deti a dôchodcov. Počas podujatia môžete tiež navštíviť múzeum za špeciálne zvýhodnené vstupné. Viac informácií na www.snm.sk, prípadne telefonicky na 047 24 54 100.

Ochutnajte výborný guláš a iné dobroty pri pohári dobrého vínka alebo sa zabavte pri ľudovej hudbe!