18.8. HRADNÉ MEDOVANIE

18.8. HRADNÉ MEDOVANIE

18. augusta sa na hrade uskutoční druhý ročník včelárskeho podujatia s názvom Hradné medovanie. Témou tohto ročníka sa stali Liečivé účinky včelích produktov. Prezentácia odborného lektora Vám priblíži jednotlivé včelie produkty spolu s ich využitím v domácej medicíne. Spoznáte unikátne recepty a návody, ako nimi liečiť konkrétne ochorenia. Na podujatí si tiež budete môcť zakúpiť jednotlivé liečivá a samozrejme aj med od certifikovaných včelárov. Sprievodným programom bude ochutnávka medov, súťaž o najlepší med, medové pečivo, či posedenie pri ľudovej hudbe.

Vstupné na podujatie je 1 € pre dospelích. V cene lístka je aj degustácia medov a tombola. Deti do 15 rokov majú vstup zdarma.
Podujatie sa začína o 16:00.

Sprievodným podujatím je divadlo na hradbách. Hra Tri lásky Bálinta Balassiho v réžii E. Šoóšovej predstavuje tri osudové ženy v živote renesančného básnika, nazjnámejšieho z rodu Balašovcov. Hra je inšpirovaná skutočnými udalosťami. Vstupné na divadlo je 2 € pre dospelích a 1 € pre deti a dôchodcov. Divadelné predstavenie na zrúcaninách sa začína o 20:00.