18.7. Letná Noc na hrade

18.7. Letná Noc na hrade

Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek otvorí tohtoročnú letnú prázdninovú ponuku podujatím „Letná noc na hrade“. Bude sa konať v sobotu  18. júla 2015 sa na hrade Modrý Kameň.

Na nádvorí kaštieľa aj v kaštieli je pre návštevníkov pripravený bohatý kultúrny program. Podujatie otvorí o 19:00 hod Divadlo z domčeka s bábkovým predstavením „Dlhý, Široký a Bystrozraký˝. O 20:00 hod sa odohrá interaktívna komédia na motívy Williama Shakespeara „Márna lásky snaha˝. O 21:00 hod vystúpi rocková skupina Before the Zero Day. O 22:00 hod sa na nádvorí hradu budú premietať filmy ladené v humornom, parodickom a satirickom tóne – 25 x HAH. Festival HAH – hraného amatérskeho humoru je už 25 rokov určený autorom hraných aj animovaných filmov, ktoré majú vtipný charakter. Každoročne sa na festivale predstavujú autori z Čiech a Slovenska a počas Letnej noci na hrade sa budú premietať tie najúspešnejšie filmy všetkých ročníkov.

Expozície múzea budú od 19:00 hod. oživené o animácie na tému „Rozprávky Deduška Večerníčka˝ pri príležitosti 50. výročia najstaršieho a najobľúbenejšieho detského programu v histórii Československej televízie. Zažite rozprávky, ktoré sú súčasťou detstva nejedného z nás.

Počas podujatia bude tradične sprístupnené hračkovisko a bábkarské tvorivé dielne s možnosťou vyskúšať si vodenie rôznych typov bábok.

Pre detských návštevníkov budú na nádvorí pripravené dielne pre šikovné ručičky – kresba najobľúbenejšej rozprávky a  maľovanie na tvár.

Podujatie sa koná v sobotu 18. júla 2015, od 19:00 do neskorej noci. Vstupné na podujatie je 4 € (dospelí), 2 € (deti od 3 rokov, študenti, seniori), 0 € (deti do 3 rokov, ZŤP).