15.8. Letná noc 2 na hrade

15.8. Letná noc 2 na hrade

Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek hrad Modrý Kameň pozýva na podujatie plné rozprávok, zábavy a interaktivity. „Letná noc 2″ sa bude konať v sobotu 15. augusta 2015 na hrade Modrý Kameň.

Na nádvorí kaštieľa aj v kaštieli je pre návštevníkov pripravený bohatý kultúrny program. Podujatie otvorí o 19:00 hod Divadlo z domčeka s klasickou ľudovou rozprávkou „Janko Hraško˝ o malom prešibanom Jankovi a jeho ceste za tatkom. O 20:30 hod sa predstaví Divadlo Alexandra Pallesitza s interaktívnou rozprávkou v modernom podaní „Pinocchio˝. O 22:00 hod vystúpi hudobná skupina „Medvedí Sen“ (Bearish Dream) – zoskupenie muzikantov pôsobiacich na pódiu viacerých hudobných štýlov (folk, rock aj jazz). Základnú autorskú dvojicu „Medvedieho Sna“, tvoria československí Medvědi – folkoví pesničkári a gitaristi, Milan Tarina a Peter Bergendi, ktorí prezentujú aj vlastnú nezávislú tvorbu „hĺbkových piesní o niečom“. Od 23:30 hod sa na nádvorí hradu budú premietať filmy ladené v humornom, parodickom a satirickom tóne. Projekcia „The best of Urtica“sa uskutoční pri príležitosti 40. výročia založenia filmového klubu URTICA, ktorý je známy svojimi westernovými paródiami doma aj v zahraničí.

Na zrúcanine starého hradu sa odohrá divadelná dráma „Imrich a Kristína“ – dramatizácia historickej povesti o Modrom Kameni so začiatkom o 20:00, 21:30 a 23:00 hod.

Expozície múzea budú od 19:00 hodoživené o animácie „Z rozprávky do rozprávky˝. Zažite v pravidelných polhodinových intervaloch rozprávky, ktoré sú súčasťou detstva nejedného z nás. Súčasťou prehliadky bude aj interaktívna výstava „Dotkni sa stredoveku“, ktorá vás prenesie do 13. storočia, do doby, kedy bol pravdepodobne hrad Modrý Kameň postavený. Výstava nezostáva nič dlžná svojmu názvu, pretože vďaka „Hands-on“ metóde sa môžete všetkých vystavených replík a kópií dotýkať, vyskúšať si ich, obliecť si ich, odfotiť sa s nimi.

Počas podujatia bude tradične sprístupnené hračkovisko a bábkarské tvorivé dielne s možnosťou vyskúšať si bábkové divadlo s rôznymi typmi divadelných bábok a vyrobiť si vlastnú bábku.

Pre detských návštevníkov budú na nádvorí pripravené dielne pre šikovné ručičky – kresba najobľúbenejšej rozprávky a maľovanie na tvár.

Vstupné na podujatie:
dospelí – 4 € 
deti, študenti, dôchodcovia – 2 € 
deti do troch rokov a ZŤP – zdarma

Podujatie sa koná v sobotu 15. augusta 2015, od 19:00 do neskorej noci. Viac informácií na 047 24 54 100.