10.9. POĽOVNÍCKE DNI

10.9. POĽOVNÍCKE DNI

V piatok 9. septembra sa uskutoční v slávnostnej Palote kaštieľa odborný seminár na tému Perspektívy chovu malej zveri v okrese Veľký Krtíš.
V sobotu 10. septembra pokračuje podujatie celodenným programom, ktorý sa začne o 10:00 hod. slávnostnou Hubertovou svätou omšou na nádvorí hradu.
Niekoľko poľovníckych združení a spolkov si zasúťaží v jedinečnej súťaži vo varení poľovníckeho guľášu, ktorá je tradičnou súčasťou Poľovníckych dní.
Návštevníci si môžu počas celého podujatia pozrieť ukážky z kynológie, zapojiť sa do súťaží v ručnom pílení dreva, hode kyjakom či streľbe zo vzduchovky. Pre deti je pripravené skákanie a šmýkanie na nafukovacom šašovi a divadelné predstavenie so Šaškou Baškou. RC modely áut na diaľkové ovládanie v parku, s ktorými si budete mať možnosť zajazdiť oslovia deti aj dospelých.
Tí najodvážnejší sa môžu uchádzať o pasovanie do poľovníckeho cechu samotným grófom Balašom. V hradnej kaplnke sa predstavia Citaristi z Neniniec.
O skvelú náladu sa postará každému známa slovenská klasika skupina Senzi Senzus.
Hosťom podujatia bude Štefan Skrúcaný a Ľubomír Paulovič.
Expozície múzea priblížia históriu poľovníctva a počas celého dňa budú sprístupnené bábkarske tvorivé dielne v múzeu a hračkovisko s možnosťou vyskúšať si rôzne typy bábok, vyrobiť si svoju vlastnú bábku či pohrať sa v múzeu.

Vstup na podujatie je 3 € pre dospelých a 1 € pre deti a dôchodcov. Počas podujatia môžete tiež navštíviť múzeum za špeciálne zvýhodnené vstupné. Viac informácií na www.snm.sk, prípadne telefonicky na 047 24 54 100, 0918 999 609.
Ochutnajte výborný guláš a iné dobroty pri pohári dobrého vínka alebo sa zabavte pri ľudovej hudbe!