16.7. Nočné prechádzky 2011

16.7. Nočné prechádzky 2011

Dňa 16. júla 2011 sa na hrade Modrý Kameň uskutoční tradičné podujatie s názvom „Nočné prechádzky na hrade Modrý Kameň“. Matúš Čák Trenčiansky – pán Váhu a Tatier sa stal na krátke obdobie aj majiteľom hradu Modrý Kameň. Vládol tvrdou rukou a bol silným protivníkom kráľa Karola Róberta. Príbeh lásky o rytierovi Dončovi, predkovi rodu Balašovcov a krásnej Kláre, chovanici krutého Matúša Čáka ožije v stredovekých múroch modrokamenského hradu a odhalí ďalšiu časť jeho histórie.

Podujatie o 18:00 hod. zaháji bábkové divadlo Teatro Neline s hrou „O dvojhlavej dračici“ , ktorá tematicky nadväzuje na výstavu „Dračou stopou…“. Na podujatí zažijete aj nevšednú nočnú atmosféru v duchu veselých i hrôzostrašných divadelných predstavení. na tému „Smrťou život nekončí“. O 20:00 a 21:30 hodine sa na bašte hradu predstaví Divadlo Bez Groša s hrou „Magister rytier Donč“. Sokoliarstvo Kanát na hradnej bašte za špeciálne znížené vstupné pripravilo sokoliarske vystúpenie z najväčšieho chovu dravcov na Slovensku. Predaj občerstvenia a suvenírov na nádvorí hradu počas celého večera.

Vstupné na podujatie je 3 € pre dospelých, 1,50 € pre deti od 3 rokov, študentov, dôchodcov a sprievodcov ZŤP. Voľný vstup je pre deti do 3 rokov a držiteľov preukazov ZŤP.